Wywiad z Colinem Rose

COLIN ROSE W BIAŁYMSTOKU

14 czerwca 2011 r. gościliśmy w Białymstoku COLINA ROSE, twórcę nowoczesnej metody uczenia się języków obcych, który poprowadził konferencję pt. „Antytalenty językowe nie istnieją,” w Aulii Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Białymstoku.

Colin Rose jest założycielem i prezesem angielskiej firmy Accelerated Learning Systems, członkiem zarządu stowarzyszenia naukowego Campaign for Learning, pod patronatem rządu brytyjskiego, psychologiem i światowej sławy ekspertem w dziedzinie przyspieszonego uczenia się oraz autorem książek, które zrewolucjonizowały współczesne podejście do nauczania.

Zapraszając Colina Rose do Białegostoku chcieliśmy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta wyjątkową metodę uczenia się. Colin Rose zaprezentował najnowsze osiągnięcia naukowe dotyczące funkcjonowania mózgu oraz procesu zapamiętywania, które znalazły zastosowanie w przyspieszonym uczeniu się języków obcych.

Colin Rose przedstawił nie tylko teoretyczne podstawy opracowanej metody uczenia się, ale także zaprezentował w jaki sposób możemy efektywnie nauczyć się języka obcego, np. języka japońskiego. W kilka minut nauczył nas liczyć od 1 do 10 w języku japońskim. Nauka metodą Colina Rose była niezapomnianym przeżyciem i pokazała nam, że możemy szybko i w bardzo przyjemny sposób nauczyć się każdego języka obcego nawet, jeżeli uważamy się za antytalent językowy.

Obejrzyj zdjęcia z konferencji

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.165181936881761.45605.137460006320621

Przeczytaj wywiad z Colinem Rose:

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110619/MAGAZYN/97227340