Metoda Colina Rose

Metoda przyspieszonego uczenia się języka angielskiego opracowana przez Colina Rose pozwala osiągnąć poziom B1 w pół roku, czyli sześć razy szybciej niż podczas nauki metodą tradycyjną. Metoda Colina Rose umożliwia zaangażowanie wszystkich zmysłów do nauki, przez co proces uczenia się jest jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Naturalny sposób przyswajania wiedzy sprawia, że uczymy się szybko i bezstresowo.

Fundamentem metody są najnowsze odkrycia naukowe.

  • Prof. H. Gardner wyróżnił aż osiem naturalnych sposobów uczenia się angażujących różne zmysły do nauki, m.in. wzrok, słuch czy ruch.
  • Nauka staje się jeszcze bardziej efektywna, gdy wykorzystujemy większą powierzchnię mózgu. Roger Sperry, laureat nagrody Nobla, udowodnił, że każda z obu półkul mózgowych specjalizuje się w innym zakresie – lewa odpowiada za zadania logiczne, np. słowa czy liczby, natomiast prawa zajmuje się analizowaniem kolorów, kształtów, dźwięków oraz przestrzeni. Okazało się, że jeżeli korzystamy z lewej półkuli i w tym czasie uaktywnimy prawą półkulę przyswoimy dany materiał kilkakrotnie razy szybciej.
  • Colin Rose wykorzystał również naukowo opracowany schemat powtórek, dzięki czemu zapamiętujemy trwale do 80% przyswojonego materiału.

Metoda Colina Rose czerpie z najnowszych odkryć w dziedzinie nauczania, umożliwiając tym samym najbardziej efektywną naukę języków obcych na miarę XXI wieku. Ale przede wszystkim pokazuje, że języka obcego możemy nauczyć się w taki sam sposób jak uczymy się własnego języka, obalając mit jakoby istniały antytalenty językowe.